Site Loader

Okulary to idealny dodatek, który uzupełni Twój strój i sprawi, że będziesz się wyróżniać. Są one również świetnym sposobem na zmianę wyglądu, zwłaszcza jeśli masz tę samą parę ramek przez kilka lat. Jeśli wiesz, jaki rodzaj okularów chcesz, nadszedł czas, aby rozpocząć badania opcji. I tak, zakupy okularów może być zabawne i łatwe, gdy wiesz, jak zrobić to dobrze. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak znaleźć idealne okulary dla Twojego kształtu twarzy, budżetu i stylu życia.

Znajdź odpowiednie oprawki dla swojego kształtu twarzy.

Zanim wybierzesz odpowiedni rozmiar, kształt i odcień okularów, będziesz chciał lepiej poznać swoją własną twarz. Istnieje wiele metod, ale najlepszą z nich jest obrysowanie siebie w lustrze. Możesz chcieć przeciągnąć arkusz nad lustrem, aby inni w pokoju nie widzieli, co robisz. To pomoże Ci lepiej uchwycić swój kształt twarzy, zwłaszcza, że prawdopodobnie będziesz patrzył na siebie pod różnymi kątami w trakcie całego procesu. Kiedy skończysz, powinieneś mieć jasne pojęcie o swoim kształcie twarzy. Teraz możesz wybrać okulary, które będą schlebiać Twojej twarzy i uzupełniać Twoje naturalne cechy, takie jak nos i oczy, bez względu na wiek.

Określ swój budżet.

Okulary to stosunkowo drogi zakup, ale możesz być w stanie znaleźć parę, która mieści się w twoim przedziale cenowym, jeśli wiesz, czego szukać. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz ograniczony budżet. Istnieje również wiele darmowych zasobów dostępnych, aby pomóc Ci znaleźć budżet, który działa dla Ciebie.

Idź do biura optometrysty.

Jeśli chcesz uzyskać lepsze wyczucie różnych stylów okularów i znaleźć parę, która Ci się podoba, skontaktuj się z optometrystą i poproś o zaplanowanie konsultacji. Większość optometrystów oferuje również wewnętrzne przymierzalnie, więc możesz dosłownie wyjść z parą okularów na nosie! Jest to świetny sposób, aby uzyskać dobre wyczucie okularów i znaleźć parę, którą pokochasz, zwłaszcza jeśli jesteś na budżecie. Jeśli nie jesteś w pobliżu optometrysty, nadal możesz udać się do biura i uzyskać przybliżony pomysł, jak wyglądają różne style i ceny (i uzyskać receptę, jeśli chcesz). Kiedy idziesz do biura optometrysty, chcesz szukać podobnych rzeczy do tego, co byś szukał, gdybyś kupował okulary w sklepie.

Bądź cierpliwy podczas przymierzania okularów.

Jeśli nigdy wcześniej nie przymierzałeś okularów, możesz zauważyć, że wkładanie twarzy w ubrania innych ludzi jest nieco krępujące. Zanim przymierzysz okulary, weź kilka głębokich oddechów. Pamiętaj, że szukasz okularów, które sprawiają, że czujesz się dobrze, a nie okulary, które są najbardziej popularne lub drogie tam. Jeśli jesteś zainteresowany parą, ale martwisz się o reperkusje społeczne, nie bądź. Spróbuj na różnych parach, aż znajdziesz parę, która czuje się najbardziej komfortowo na twarzy. Możesz nawet wypróbować kilka różnych rodzajów oprawek, na przykład okrągłe w porównaniu z kształtem kociego oka. Jeśli możesz, spróbuj pójść do gabinetu optometrysty jak najbliżej gabinetu okulisty. Pomoże Ci to lepiej wyczuć, jak okulary będą się czuły na Twojej twarzy.

Jeśli możesz, przymierzaj najnowsze wersje tego samego modelu oprawek.

Jeśli nie możesz zabrać swoich obecnych okularów do gabinetu, nadal możesz uzyskać dobre wyobrażenie o tym, jak wyglądają najnowsze wersje. Często można je znaleźć w sklepach detalicznych, na stronach internetowych takich jak Amazon i/lub na wyprzedażach garażowych lub wyprzedażach nieruchomości. Jeśli nie możesz znaleźć najnowszych wersji danej pary okularów, zapytaj sprzedawcę w sklepie lub poszukaj w Internecie recenzji modelu i wersji, której szukasz.

Jeśli żaden ze stylów nie wydaje Ci się odpowiedni, poproś o pomoc pracownika sklepu.

Jeśli możesz zrobić to do lady okularowej w sklepie, poproś współpracownika o pomoc w znalezieniu pary okularów, które uzupełniają twój kształt twarzy i które mają styl, który lubisz. Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany konkretną parą, współpracownik powinien być w stanie pomóc Ci znaleźć styl, który Ci się podoba. Jeśli nie możesz zrobić to do sklepu, poprosić sprzedawcę online o pomoc, zbyt. Istnieje wiele internetowych sprzedawców okularów, które oferują bezpłatne konsultacje. Chociaż jest to trochę kłopotliwe, aby podróż do licznika okularów, to warto, jeśli chcesz znaleźć prawo dopasowania do kształtu twarzy. Jeśli skończysz sfrustrowany, zawsze możesz poprosić współpracownika o pomoc w znalezieniu pary, która jest lepiej dopasowana do Ciebie.

Podsumowanie

Znalezienie odpowiedniej pary okularów jest wyzwaniem, ale nie musi nim być, jeśli podejdziesz do procesu z cierpliwością i odrobiną badań. Kiedy już wiesz, czego szukać, łatwo jest znaleźć odpowiednią parę w rozsądnej cenie. I bez względu na wszystko, zawsze będziesz wyglądać lepiej w okularach niż bez nich.

Tola

Archiwa

Kategorie