Site Loader

Jak mówi powiedzenie, jeśli zignorujesz swoje problemy z zębami, w końcu odejdą same. W 2020 roku może to być prawdą, jednak skończysz z dużo większymi problemami niż gdybyś po prostu odwiedził dentystę w 2018 roku. Ponadto, ignorowanie problemu z zębami dzisiaj może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów w dół drogi. Dlatego ważne jest, aby odwiedzić dentystę tak szybko, jak to możliwe, abyś mógł złapać wszelkie małe problemy, zanim staną się większe. Nawet jeśli Twoje zęby są teraz zdrowe, lepiej poddać je kontroli wcześniej niż później. Im szybciej odwiedzisz dentystę, tym łatwiej będzie Ci utrzymać higienę jamy ustnej w przyszłości. Poniżej przedstawiamy 5 oznak, które oznaczają, że nadszedł czas na kontrolę u dentysty.

Krwawienie dziąseł podczas mycia zębów

Krwawiące dziąsła podczas mycia zębów to wczesny znak, że nie myjesz zębów prawidłowo. Jeśli masz krwawiące dziąsła podczas szczotkowania, prawdopodobnie nie szczotkujesz zębów wystarczająco długo. Jeśli szczotkujesz zęby tylko przez kilka sekund, nie zamierzasz uzyskać dobrego szczotkowania. Zamiast tego będziesz szorować zęby, co skraca linię dziąseł i uszkadza szkliwo. Ponadto, nie powinieneś myć zębów tylko przez kilka sekund za jednym razem. Zamiast tego powinieneś szczotkować przez dwie do trzech minut, aż dziąsła przestaną krwawić. Jeśli szczotkujesz zęby tylko przez kilka sekund, jest mało prawdopodobne, że będziesz je szczotkować wystarczająco długo, aby prawidłowo oczyścić zęby. To znak, że musisz myć zęby częściej i przez dłuższy czas, aby naprawdę doprowadzić je do porządku.

Nieświeży oddech to znak, że twoje dziąsła prawdopodobnie krwawią

Niestabilne, ruszające się zęby

Innym wczesnym znakiem, że powinieneś odwiedzić dentystę jest to, że twoje zęby się ruszają. Jeśli zauważysz, że Twoje zęby poruszają się podczas jedzenia lub picia, może to być znak, że nie są one prawidłowo ustawione. Może to być oznaka choroby dziąseł lub luźnej korony. Jeśli zęby poruszają się podczas jedzenia lub picia, mogą również poruszać się zbyt mocno. Może to być oznaką choroby lub luźnej korony, która grozi wypadnięciem. W obu przypadkach warto odwiedzić dentystę, aby sprawdzić ten problem.

Coś jest nie tak z twoimi dziąsłami

Jeśli coś jest nie tak z Twoimi dziąsłami, możesz zauważyć, że masz nieświeży oddech. Nieświeży oddech to znak, że twoje dziąsła prawdopodobnie krwawią. Jeśli twoje dziąsła krwawią, prawdopodobnie nie szczotkujesz zębów wystarczająco długo. Jeśli szczotkujesz zęby tylko przez kilka sekund, nie będziesz szczotkować wystarczająco długo, aby prawidłowo oczyścić zęby. Jest to znak, że musisz szczotkować zęby dłużej i mocniej, abyś mógł naprawdę oczyścić swoje zęby.

Masz nieświeży oddech


Nieświeży oddech to znak, że twoje dziąsła prawdopodobnie krwawią. Jeśli zauważysz, że Twój oddech pachnie tak, jakbyś pił, Twoje dziąsła prawdopodobnie krwawią. Jeśli Twój oddech pachnie tak, jakbyś pił, Twoje dziąsła prawdopodobnie krwawią. Jeśli szczotkujesz zęby tylko przez kilka sekund, jest mało prawdopodobne, że będziesz je szczotkować wystarczająco długo, aby prawidłowo oczyścić zęby. Jest to znak, że musisz myć zęby dłużej, aby naprawdę oczyścić zęby.

Podsumowanie

Jeśli zauważysz któryś z tych znaków w swoich zębach, powinieneś odwiedzić dentystę, aby je sprawdzić. Lepiej jest złapać problem teraz, niż mieć dużo większy problem w dół drogi. Dlatego tak ważne jest, aby odwiedzić dentystę tak szybko, jak to możliwe.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu poznałeś kilka wczesnych oznak, że Twoje zęby nie są w świetnej formie. Jeśli zadbasz o te kwestie, możesz być w stanie zapobiec poważnym problemom w dół drogi. zdrowie zębów jest ważne, a nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć dbać o swoje zęby.

Jeśli zauważysz któryś z tych objawów na swoich zębach, powinieneś udać się do dentysty, aby je sprawdzić. Lepiej jest złapać problem teraz, niż mieć dużo większy problem w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej odwiedzić dentystę.

Tola

Archiwa

Kategorie