Site Loader

Widziałeś reklamy, widziałeś buzz i wiesz, co HP zamierza zrobić. Nie masz tylko pojęcia, kiedy ten plan zostanie zrealizowany. Jednak tak bardzo, jak stresujemy się tym, co HP zrobi w ciągu najbliższego roku lub dwóch, możemy również pocieszyć się wiedząc, że jest kilka rzeczy, które na pewno się wydarzą. Mając to na uwadze, oto wszystko, co musisz wiedzieć o HP w 2022 roku.

Laptopy i tablety

HP nadal skupia się na dwóch obszarach: laptopach i tabletach. Podczas gdy obecny dział mobilny HP jest w stanie zawieszenia, firma wciąż widzi miejsce na zwiększenie swojej obecności w obu obszarach. A wraz z tym pojawi się nowa linia laptopów HP oraz nowa linia tabletów HP. Laptopy HP będą nadal ulepszane dzięki AI, a firma będzie nadal integrować swoje usługi z chmurą. A nowe laptopy HP będą zaprojektowane tak, aby były przyjazne dla osób noszących je na rękach i posiadały nowe funkcje dla tłumu osób dbających o zdrowie i kondycję. Nowe urządzenia 2-w-1 firmy HP, przypominające Surface, pojawią się w 2022 roku i będą pierwszymi urządzeniami 2-w-1 z systemem Windows obsługującymi wprowadzanie danych za pomocą rysika. HP będzie miał również nowy 2-w-1, który jest Chrome OS urządzenie, które daje firmę inną opcję dla użytkowników, którzy chcą urządzenia, które nie chcą być przywiązani do jednego systemu operacyjnego.

Widziałeś reklamy, widziałeś buzz i wiesz, co HP zamierza zrobić

PC nie umarło!

Podczas gdy wiele firm porzuca komputery PC, aby skupić się na przestrzeni mobilnej, HP nie postrzega tego trendu jako dużej zmiany rzeczy. Podczas gdy smartfony i inne urządzenia mobilne przejmują coraz więcej zadań, wciąż jest mnóstwo osób, które chcą mieć w pełni funkcjonalny komputer. I ten trend będzie się tylko utrzymywał – twierdzi zespół HP ds. badań i insightów. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego HP chciałoby się przestawić na tablety, urządzenia do noszenia na ciele i inne sposoby przetwarzania danych w sieci. Nietrudno też zrozumieć, dlaczego HP chciałoby się przestawić na przyszłość bardziej skoncentrowaną na sztucznej inteligencji. To wszystko rodzi pytanie: W jaki sposób branża komputerowa, obecnie zdominowana przez Microsoft i Dell, poradzi sobie ze zmieniającymi się falami? Na to pytanie trzeba jeszcze odpowiedzieć.

Inteligentne biuro będzie tutaj. I będzie działać z urządzeniami Alexa

Wizja komputerowa zyska na znaczeniu dzięki AI, a jej rolę odegra poprawa wizji komputerowej z rozszerzoną rzeczywistością

Wizja komputerowa zyska na znaczeniu dzięki AI, a jej rolę odegra poprawa wizji komputerowej z rozszerzoną rzeczywistością. Oznacza to, że będziesz mógł mieć urządzenie Alexa, aby kontrolować światła, termostat i inne gadżety inteligentnego domu bezpośrednio z komputera. A dzięki wizji komputerowej będzie można mieć bardziej hands-off podejście do zarządzania firmą. System będzie w stanie rozpoznać ludzi i automatycznie dodać ich do różnych systemów, takich jak system księgowy.

Kto jest właścicielem HP? Co z jego zarobkami?

Dobra wiadomość jest taka, że sprzedaż i usługi HP wciąż mają się dobrze. Zła wiadomość? To dziedzina, która jest już przeżytkiem. Oznacza to, że zyski będą prawdopodobnie niższe w porównaniu z firmą, która skupia się na nowszych kategoriach, takich jak cloud computing. Tak też jest w tym przypadku. Dlatego też firma prawdopodobnie sprzeda swoje starsze biznesy związane z komputerami i drukiem.

Podsumowanie

Rok 2022 jest jeszcze bardzo odległy, a wiele możliwości może zmienić sytuację. Jednak prawdą jest również, że dla wielu firm rok 2022 jest po prostu zbyt odległy, aby dokonać jakichkolwiek realnych zmian. Tak, firmy takie jak Lenovo czy Cisco mają ugruntowaną pozycję, ale być może lepiej będzie, jeśli zobaczą, co mogą zrobić w 2021 roku, ponieważ wszelkie zmiany, jakie wprowadzą, będą miały miejsce lata później. Mówiąc wprost, w 2022 roku nie będzie w HP tony zmian, ale nie będzie też tony zmian. I to jest w porządku. To zmiana, która może poczekać.

Tola

Archiwa

Kategorie